AR-GE

Teknozone Ozon Sistemleri; ihtiyaç duyulan alanlarda anahtar teslim Ozon Mühendisliği çözümleri üretmektedir. Firma; Ozon proseslerinintasarımı ve Ozon cihaz-ekipmanlarının üretimi konusunda uzun yıllara dayanan mühendislik birikimine sahip olup, genel teknolojik organizasyon yapısı; Proje, Ar-Ge ve Üretim mühendislikleri birimlerinden oluşmaktadır. Ar-Ge çalışmaları mevcut ve yeni Ozon proseslerinin geliştirilmesi, cihaz-ekipman performanslarının ve ürünlerin saha ömürlerinin arttırılması ana başlıkları altında yürütülmektedir.

Teknozone Ozon Sistemleri; çok güçlü Ar-Ge laboratuvarı altyapısına ve kadrolarına sahiptir. Cihaz ve reaktörler ve diğer ekipmanlar, iklimlendirme simülatöründe gerçek fiziksel şartlar altında test edilebilmekte, tüm proses ve ürün geliştirme çalışmaları Laboratuvar çalışmaları ile sonuçlandırılmaktadır. Ar-Ge birimi aynı zamanda yazılım geliştirme ve elektronik ekipman tasarımlarını da gerçekleştirmektir.

Teknozon Ozon Sistemleri; yürütmekte olduğu Tubitak destekli projeleri ile Ar-Ge gücünü ve deneyimini daha da arttırmıştır.  Yürütülen projeler “Plakalı Ozon Jeneratörlerinin Performansının Tasarım ve Test Çalışmaları ile Geliştirilmesi”, ve “Ozon Gazının Kozmetik ve Medikal Tekstilde Kullanımı” dır. Bu projeler, işbirliği yapılan Üniversiteler’in Öğretim üyelerinden danışmanlık alınarak yürütülmekte olup, firmanın uzun vadeli Ar-Ge programının oluşturulmasına önemli ölçüde katkı sunmuştur.

 

Teknozon Ozon Sistemleri; Ar-Ge tabanlı mühendislik çözümleri üreten, ürün geliştirenimal eden ve sahada uygulayan bir firma olarak pazarda kendini konumlandırmış olup, bu hedefler doğrultusunda çalışmaya devam edecektir.

 

Saygılarımızla...