Otellerde Ozon Gazı Kullanımı

 

 

              Otel odalarında ve diğer ortak kullanım alanlarının kullanım sıklığı, insan çeşitliliği, dış etken faktörü ve hava yolu ile insan sağlığını tehdit eden mikrobiyolojik yükler olmaktadır. Bu yükler klima vb hava sirkülasyonunu sağlayan araçlar ile daha fazla homojen karışım ve kronik hale gelmektedir. Odaların ve kullanım alanları içerisinde başlıca hijyen sorunu yaratmakla birlikte yeni gelecek müşteriler için sağlık tehditi oluşturmaktadır.

Otel odalarındaki misafirlerin sigara kullanımı, müşterinin bıraktığı ten kokusu, kalıcı deodarant ve parfüm gibi kokular otel odalarının fresh kokusunu bozmakta, bir sonraki müşteri için keyif kaçıran unsurlar yaratmaktadır.

Otel odalarında yaşanan bu sıkıntıları portatif ya da sabit kullanılabilen ozon jeneratörleri ile gidermek ve kalıcı olarak çözüm yaratmak mümkündür. Kimyasal maddelerin bıraktığı kalıntı, yeterli olmaması ve sarf malzeme yaratması ozon jeneratörlerini oldukça kullanabilir hale getirmektedir.

Ozon jeneratörleri ile havanın ve hava sirkülasyonunu sağlayan araçların dezenfeksiyonunu sağlayarak kronik ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçmede yardımcı olduğu gibi, ortamdaki oksijen oranını yükseltmesiyle daha yaşanabilir bir ortam alanı sağlamaktadır. Ayrıca ozon jeneratörü ortamda bulunan kötü kokuya neden olan tüm maddeleri ve organizmaları da yok ederek daha temiz ve yaşanabilir alan imkanı sağlamaktadır.

ÖRNEK UYGULAMA İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ VİDEOUYU İZLEYİNİZ